wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Chile – wina najwyższej jakości3

Chile – wina najwyższej jakości

Data dodania: 11-10-2016 Chile to kraj słynący ze szczepu Carmenere – szczepu francuskiego, który długo uznawany był za całkowicie wyniszczony przez filokserę. Szczęśliwie w latach 90. to podejrzenie okazało się nieprawdziwe i chilijskie Carmenere rozpoczęło światową karierę, na skalę, o której pomarzyć może nie każda odmiana. Carmenere pachnie i smakuje malinami i wiśniami z lekką nutą zielonego pieprzu, niekiedy wydaje się być podobne do Merlota. Ale Chile to nie tylko Carmenere! Chile to cała paleta bujnych win, które czekają na odkrycie i spróbowanie. A przyznać należy, że jest w czym wybierać.

altJedną z potężniejszych winnic jest tutaj Vina Carmen, której nazwa pochodzi od imienia żony jej założyciela. Powstała ona w 1850 roku i przez ponad 100 lat umacniała swą pozycję. Obecnie Carmen jest właścicielem 525 ha w takich regionach, jak Maipo, Rapel, Casablanca i Curico położonych u podnóży Andów. Filozofią tej winnicy jest produkować wina jakościowe na każdym etapie produkcji – od winnicy do butelki.


Można powiedzieć, że owo zaangażowanie, doświadczenie i pasja wyczuwalne jest w każdej kropelce win Carmen. Perełką tej winiarni, jak również jednym z najlepszych win, jakie spotkać można w Chile jest Carmen Gran Reserva Cabernet Sauvignon. Wino to szczodrze obsypane zostało nagrodami na wielu konkursach. Wina Carmen są estetyczne, dopracowane i na tyle ujmujące, że rzadko kiedy pozawalają skupić uwagę na innych trunkach.

Jeśli już uda się nam ta sztuka warto przyjrzeć się bliżej winom z serii Neblina. Ich wyraźną cechą stanowi wyrafinowany bukiet z owocową nutą smakową. Na rynku dostępnych jest już pięć rodzajów tych win:

Neblina Cabernet Sauvignon
Neblina Merlot
Neblina Sauvignon Blanc

oraz dwie nowe odsłony tych win:
Neblina Reserva Cabernet Sauvignon
Neblina Reserva Chardonnay

Serdecznie polecamy!
 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj