wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Caruso & Minini – wina wyjątkowe3

Caruso & Minini – wina wyjątkowe

Data dodania: 17-10-2016
Caruso & Minini to znany producent win na zachodzie Sycylii. W swym portfolio ma wiele wyśmienitych trunków w różnych kategoriach cenowych, które dedykowane są w zasadzie wszystkim miłośnikom wina. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno romantyk, perfekcjonista, tradycjonalista, osoba z tendencją do refleksji i rozważań, jak i poszukiwacz wykwintnych smaków.

altHistoria firmy sięga XIX wieku, kiedy to w okolicach miasta Marsala na Sycylii, powstała posiadłość Antonino Caruso pod nazwą Terre di Giumara. Region ten był wówczas w fazie odradzania winiarstwa po silnym ataku filoksery. Antonino ze swoim synem Francesco wybrali najlepsze lokalizacje pod uprawę winorośli, a w wyborze tym kierowali się takimi czynnikami jak: ukształtowanie terenu, wysokość i odległość od morza oraz jakość i żyzność gleb.


Wszystko to sprawiło, że rozpoczęta tu produkcja odebrana została z wielkim entuzjazmem. Sukces dodał właścicielom skrzydeł i dziś możemy cieszyć się bogactwem ekscytujących win o uwodzicielskich zapachach, które sygnowane są Caruso & Minini – posiadłość Terre di Giumara jest dziś w rękach braci Caruso, którzy rozpoczęli ścisłą współpracę z Mario Minini.
Terroir – klucz do sukcesu


Sycylia to region o ogromnym potencjale, który w odpowiednich rękach może być z charakterem i elegancją wykorzystany do tworzenia trunków zaskakujących i w pełni oryginalnych. I tak właśnie jest w przypadku duetu Caruso & Minini. Linia Tasari to bardzo prosta droga do osiągnięcia przyjemności każdego dnia. Szczególnie polecamy Tasari Nero d'Avola Merlot – wino o głębokim kolorze czerwieni z fioletowymi refleksami, harmonijne i łatwe, czarujące apetycznymi nutami śliwki i czarnej wiśni. Z kolei linia Terre di Giumara dumnie nosząca nazwę posiadłości co roku odnawia niezwykłą więź, jaka rodzi się tu miedzy krzewami winnymi, a glebą.


Serdecznie polecamy!


 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj