wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Carlo Rossi

Carlo Rossi

 Carlo Rossi to wino kalifornijskie. To jedna z najbardziej znanych amerykańskich marek win na świecie. Carlo Rossi jest bardzo popularnym winem ze względu na intensywny marketing.

 


Carlo Rossi rodzaje


Carlo Rossi to wino spokojne. Na rynku pojawiło się w 1974 r., kiedy to w kalifornijską rodzinę winiarską Gallo wżenił się Charles Rossi. Był on jednym z pracujących w biurze tej winiarni sprzedawców. Wino szybko zdobyło popularność.

Stało się tak za sprawą łagodnego charakteru, jak również trochę dzięki oryginalnym telewizyjnym reklamom, w których do jego picia zachęcał osobiście sam Rossi. Dzisiaj to nic oryginalnego ani nadzwyczajnego, ale w latach siedemdziesiątych XX wieku taka kampania była niezwykła, a Charles był prekursorem w tym temacie.


Swego czasu Carlo Rossi było drugą pod względem sprzedaży marką w USA. W Polsce obecna jest od 1999 r. Na rynku jest 5 rodzajów: półwytrawne Carlo Rossi Red, White i Rosé oraz dwa rodzaje win wytrawnych: Cabernet Sauvignon i Chardonnay.

Inne wino z USA Mogen David


Jak jest oceniane wino Carlo Rossi


Jak to bywa Carlo Rossi ma wielu zapalonych zwolenników, ale też i przeciwników twierdzących, że Carlo Rossi niewiele ma wspólnego przynajmniej z tradycyjnie pojętym winem.


O gustach nie powinno się dyskutować. Każdy ma inne preferencje.


Ogólnie wiadomo, że wina kalifornijskie stanowią 90% całej produkcji win na terenie Stanów Zjednoczonych. To właśnie w Kalifornii wino stało się częścią stylu życia bardziej niż gdziekolwiek indziej w USA. Ewentualnie konkurencję w tej przestrzeni stanowić może jeszcze jedynie Nowy Jork. Ciekawostką jest fakt, że Kalifornia jest też głównym nabywcą swoich własnych win.

mogen david

 Szczególnie polecamy wina kalifornijskie: białe, czerwone,


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepuZrezygnuj
Zamówienia realizujemy w terminie od 2 do 5 dni roboczych.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.
Zapraszamy serdecznie