wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Białe wino na wielkanocny obiad

Białe wino na wielkanocny obiad

Data dodania: 22-03-2019
Wielkanoc zbliża się z prędkością, z jaką skoczkowie suną ze skoczni narciarskiej. Już za dwa tygodnie chrześcijanie będą gromadzić się wokół suto zastawionego i pięknie przybranego stołu na wspaniałą świąteczną ucztę. Zważywszy na fakt, że poprzedza ją 40 dniowy czas Wielkiego Postu uczta ta może być prawdziwą biesiadą nie mającą końca. A dla tych wszystkich, dla których post był nie tyle teorią, co praktyką jest to z pewnością jeden z najszczęśliwszych dni roku. Kolorowe sałatki, wykwintne mięsa, pieczenie, pasztety, doskonałe ciasta i desery – w Wielką Niedzielę wszystko jest znowu w zasięgu! A do tego oczywiście wino.


altWielkanocny posiłek daje wiele okazji by zaserwować rewelacyjne trunki i uraczyć nimi siebie oraz gości. I choć różnorodność wielkanocnych dań może stwarzać małe rudności w dobraniu do nich odpowiedniego wina nie powinniśmy się niczego obawiać. Wino jest bardzo uniwersalne i pasuje niemal do wszystkiego. Wystarczy tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Najważniejsze, by pamiętać, że wino powinno być uzupełnieniem posiłku, nie zaś zdominować go. Innymi słowy: „lekki posiłek – lekkie wino, wyrazisty w smaku posiłek – wyraziste w smaku wino”. Jest to oczywiście dość oczywiste, ale dobór wina do jedzenia często sprowadza się do tej właśnie zasady.


Do świątecznego menu pasuje każdy kolor wina, wszystkiego jest wszak w nim po trochu. Delikatne potrawy z drobiu, ryb, przystawki, sałatki, czy zimne przekąski doskonale połączą się z lekkim winem białym o świeżym smaku, które uwydatnią smak potraw, ale go nie przyćmią. Doskonale sprawdzą się tu Chardonnay, które polecamy do bardziej tłustych dań, Riesling, który swoim wspaniałym limonkowym nutom pasuje do właściwie wszystkich ryb dzięki oraz Sauvignon Blanc.


Genialną propozycją białych wina na Wielkanoc są wina nowozelandzkie. Marlborough to region stanowiący magiczną wręcz synergię warunków klimatycznych i glebowych, która wspierana jest przez ludzkie umiejętności i doświadczenie. Wyziębione, ale odpowiednio zahartowane przez zróżnicowane temperatury winogrona wyróżniają się świeżością, cytrusową żywotnością oraz bogactwem ziołowych nut. Rekomedujemy m.in. Sileni Sauvignon Blanc, Marlborough Bay Sauvignon Blanc, czy Villa Maria Sauvignon Blanc Marlborough.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj