wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Australia – o winie słów kilka

Australia – o winie słów kilka

Data dodania: 26-10-2018
Australia może być uznawana za modelowy przykład producenta win w Nowym Świecie. A jeszcze jakiś czas temu spożywano tutaj głównie wina wzmacniane. Jak argumentował w swej książce „Klasyczne wina australijskie” Max Luke australijski przemyśl nie powinien ograniczać się tylko do słodkich produkcji wysokoprocentowych. W jego oczach przyszłość winiarstwa australijskiego wiąże się z produkcją większej ilości win wysoko-gatunkowych wytwarzanych z różnych gron o udowodnionym pochodzeniu.


altMax Luke okazał się być w tej kwestii niemal jasnowidzem bowiem fala emigrantów z Europy po II wojnie światowej w zasadniczy sposób wpłynęła na australijskie gusty i zamiłowanie do nowych win. A nowych win powstaje to naprawdę sporo. Rząd australijski jest bardzo przyczyny producentom, nie ogranicza się tu w żaden sposób szczepów winorośli i technik winifikacji. Winiarze mają więc spore pole do popisu, mogą poszukiwać rozwiązań, które w tradycyjnych winnicach Starego Świata nie miałyby szans na realizację, a które być może doprowadziłyby do zupełnie nowej jakości :)


 Henry Lindeman swe pierwsze winorośle posadził w Hunter Valley blisko 170 lat temu, jednak produkowane pod tą marką      trunki nadal doskonale wpisują się w preferencje konsumentów. Co więcej – wina te stały się fenomenem dzięki jakości,      ponadczasowemu urokowi, przystępności oraz dojrzałemu, owocowemu bukietowi. Są one doskonałe na codzienne chwile, ale  równie wspaniale sprawdzają się przy specjalnych okazjach.


 Winogrona na bazie których powstają te zacne trunki przez ponad 1000 godzin w roku zażywają kąpieli słonecznych, toteż wina,  którym dają początek są pełne, aromatyczne i witalne. Z kieliszkiem Lindenmansa w ręce łatwiej jest docenić małe rzeczy i łatwiej też spojrzeć na jasną stronę życia. Są to wina przyjazne i przystępne, w pełni reprezentujące ducha Australii, bardzo lekkie w porównaniu do innych win tego samego stylu, mają też świetną relację ceny do jakości.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą win Lindemans.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj