wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Wino - informacje2 » Argentyna – tutaj nowy świat wina się zaczyna

Argentyna – tutaj nowy świat wina się zaczyna

Data dodania: 23-10-2015 Argentynie wina produkuje się od stuleci, jednak dopiero od teraz, podobnie zresztą jak Chile, stoi ona u progu prawdziwej winiarskiej kariery. Wzmożony popyt na wina z Nowego Świata sprawia, że Argentyna dołącza do grona rozwijających się winiarsko państw. A przy umiejętnym skompilowaniu takich czynników jak sprzyjające warunki naturalne (dobry klimat, słoneczne lato, chłodna zima i umiarkowana ilość opadów), doświadczenie i wiedza winemakerów oraz stosowanie nowoczesnych technologii kraj ten może produkować wina naprawdę światowej klasy.

altPierwsze winnice w regionie Mendoza posadzili prawdopodobnie jezuiccy misjonarze w połowie XVI wieku wykorzystując kanały nawadniające zbudowane kilkaset lat wcześniej przez miejscowych Indian. Dziś argentyńskie winiarstwo przyciąga coraz więcej inwestorów. W winnicach wciąż dominują lokalne szczepy, jak criolla, cereza i moscatel rosada. Wśród odmian czerwonych najpopularniejsza jest bonarda, uznaniem cieszy się również malbec. Ta sprowadzona na początku XX wieku z Francji odmiana dobrze dojrzewa na południowej półkuli i rozwija tu intensywny śliwkowy aromat niemożliwy do uzyskania w Europie.
 

Bardzo mocną strona Argentyny jest różnorodność winnic i szczepów oraz fakt, iż może się ona poszczycić znakiem gwarantowanego pochodzenia. Pierwsze z nich przyznano regionom Lujan de cuyo , San Rafael oraz Alto Valle.
 

W tym tygodniu w sklepie Euro-wino pojawiły się wina z Bodegi Argento, która usytuowana jest w centralnej części regionu Mendoza. Pracującym w niej ludziom przyświeca pasja i zaangażowanie w tworzeniu jak najdoskonalszych win, co zostało docenione na Międzynarodowym Konkursie w San Francisco, gdzie wina Argento zdobyły 3 srebrne medale.
 

Wina Argento stanowią esencję argentyńskiego temperamentu – gorąco je Państwu polecamy!

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj