wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Arancio – to co najlepsze we włoskich winach3

Arancio – to co najlepsze we włoskich winach

Data dodania: 22-11-2016
Włoskie wina są różnorodne i przyjazne, mają charakter oraz temperament. Powstają tu zarówno aromatyczne gatunki korzenne, lekkie owocowe linie, ale także wykwintne trunki o wyszukanych nutach. Można powiedzieć, że historia winiarstwa tego państwa to historia winiarzy, którzy nieustannie poszukują wspólnego mianownika między ziemią, winem i człowiekiem.


altOwocem tych poszukiwań są trunki o unikalnych aromatach oraz doskonałych smakach powstające zgodnie z rytmem natury. Odbija się w nich szacunek do ziemi, do jej kaprysów wymagań i potrzeb. Wieloletnia winiarska tradycja, klasyczne sposoby uprawy winorośli oraz ufność w terroir to podstawa włoskich produkcji, które nadal bazują przede wszystkim na rodzimych odmianach.

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wina z Sycylii, która pod względem winiarskim jest bardzo zróżnicowana. Może pochwalić się ona historycznymi zabytkami, bogatą tradycją kulinarną oraz bogatymi w smaku i aromacie winami, które produkowane są na tutejszych, skąpanych w intensywnych promieniach słońca ziemiach już od czasów starożytnych.

Państwa uwagę pragniemy dziś skierować w kierunku grupy Mezzacorona, która powstała na początku XX wieku i jest aktualnie jedną z największych oraz najdynamiczniej rozwijających się firm we Włoszech. Główne jej winnice rozmieszczone są w regionie Trentino-Alto Adige oraz na Sycylii.

I to właśnie na tej wspaniałej wyspie w sercu Morza Śródziemnego powstają eleganckie, znakomitej jakości wina, które zdobywają nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach. Mowa oczywiście o serii win Feudo Arancio – bogatych, intensywnych o pełnej strukturze i unikalnym aromacie. Wina te są najlepszym nośnikiem unikalnych i oryginalnych smaków Sycylii.

Wina te dostępne są w czterech rodzajach: Feudo Arancio Grillo, Feudo Arancio Syrah, Feudo Arancio Nero d’Avola oraz Arancio Nero d’Avola Cabernet Sauvignon.

Serdecznie polecamy!

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj