wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » Andrzejki - wino, wróżby, zabawa3

Andrzejki - wino, wróżby, zabawa

Data dodania: 21-11-2014

Andrzejki - święto wróżb i dobrej zabawy
 

Andrzejki to wyjątkowy dzień i jeszcze bardziej urokliwa noc – oto bowiem magia wkracza do rzeczywistości i tworzy z nią iście ezoteryczny wymiar stanowiący świetną rozrywkę nie tylko dla dzieci.  A zabawa najlepiej udaje się oczywiście przy dobrym winie.
 

Kiedyś Andrzejki traktowane były jako ostatnia szansa przed Adwentem, by móc „się wyszaleć” i zaznać przyjemności płynącej zarówno z jedzenia, jak i picia. Czas od grudnia do Świąt Bożego Narodzenia traktowany był bowiem podobnie do Wielkiego Postu – powstrzymywano się wtedy tradycyjnie od wszelkich zabaw. I choć dziś Kościół odszedł od tego zwyczaju, Andrzejki są nadal hucznie obchodzone, bywa, że bez gorącego wosku, ale na pewno z dobrym winem.

Bo wino nie tylko uświetnia zabawę, ale także wlewa otuchę i radość w serca tych, którym los nie wróży np. rychłego zamążpójścia lub ożenku. A pusta butelka zawsze może stać się rekwizytem w dalszych andrzejkowych zabawach.
 

Na andrzejkowe święto warto zabrać kilka win, niekoniecznie tego samego szczepu. Niech zabawie towarzyszy radość z poznawania i odkrywania smaków oraz aromatów! Wina powinny być zróżnicowane, by ładnie komponowały się z serwowanym jedzeniem, ale też uniwersalne, by stanowiły jak największą możliwość kombinacji.

Doskonale sprawdzi się tutaj zestaw win 14 Secolo, składający się z 3 win – dwóch czerwonych Montepulciano, Chianti oraz białego Pinot Grigio. Wina te są delikatne w smaku oraz charakteryzują się stosunkowo niską kwasowością i doskonale, w zależności od rodzaju wypadają z lekkimi przekąskami, sałatkami, daniami mięsnymi i makaronami.

Do deserów i słodkości proponujemy przepełnione latem wino Porto lub koszerne specjały ze Stanów Zjednoczonych, jak Mogen David, czy Manischewitz.


Udanej zabawy!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj