wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » A na zimę coś nowego i włoskiego!3

A na zimę coś nowego i włoskiego!

Data dodania: 30-01-2015

Włochy są drugim co do wielkości producentem i eksporterem wina na świecie. Tutejsze winiarstwo jest jednak bardzo rozczłonkowane co nie sprzyja budowaniu wielkich międzynarodowych marek. Nie wpływa to jednak w żaden sposób na renomę powstających tutaj win, które zachwycały, zachwycają i z pewnością zachwycać będą.

A wszystko to dzięki doskonałym warunkom klimatycznym, właściwej selekcji, dobrej technologii, wiedzy i doświadczeniu tutejszych winiarzy oraz ich dbałości o jakość trunków, które doskonale pobudzają zmysły i porażają swym bogactwem: intensywną barwą, aromatem oraz smakiem.altHistoria tutejszego winiarstwa to historia ludzi, którzy nieustannie poszukują wspólnego mianownika między ziemią, winem i człowiekiem Owocem tych poszukiwań są trunki powstające zgodnie z rytmem natury. Odbija się w nich szacunek do ziemi, do jej kaprysów, wymagań i potrzeb. Wieloletnia winiarska tradycja, klasyczne sposoby winifikacji oraz ufność w terror to podstawa włoskich produkcji, które nadal bazują przede wszystkim na rodzimych odmianach, innych dla każdego regionu.
 

Niemal każdy region posiada tutaj własny, charakterystyczny rodzaj wina. W okolicach Piemontu można spotkać słynne i pełne wdzięku Barolo, czy grymaśne, choć osiągające tutaj idealną dojrzałość Barbaresco, Veneto zachwyca wiśniową Valpolicellą oraz Bardolino, z Toskanią kojarzone jest Chianti Classico, zaś Sycylia słynie ze słodyczy trunku Marsala.
 

W Italii stosowany jest specjalny system gwarantowanego pochodzenia, a najbardziej pożądane są butelki oznakowane jako Denominazione di Origine Controllata e Garantita (DOCG), co poświadcza ogólnokrajową sławę i najwyższą jakość.
 

Współczesne Włochy to przede wszystkim kraj win czerwonych, jednak lokalne białe szczepy powoli wychodzą z cienia i zyskują pozycję, na którą zasługują.
 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z najnowszą kolekcją wyjątkowych win włoskich w sklepie Euro-wino.

Nowe Wina Włoskie

 

 

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich !
Jeżeli masz ukończone 18lat - zapraszamy
Wejdź do sklepu Zrezygnuj